Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Keresőjáték az iskolai könyvtárban

Október az iskolai könyvtárak világhónapja.

Hagyományainkhoz híven ebben a hónapban a kézikönyvek felhasználásával minden héten kétszer, de az idén volt, hogy háromszor is keresőjátékot játszottunk érdeklődő diákjainkkal délután a könyvtárban.

Az idén a legaktívabbaknak az ötödikeseink bizonyultak, a hónap második felében pedig már a 4. a-sok és a 2. b-sek is örömmel csatlakoztak a játékunkhoz.

A kisebbekkel a Csodaország gyereklexikont és a Szóbúvár gyerek számára szerkesztett értelmező szótárt bújtuk, a nagyobbakkal a Magyar értelmező kéziszótárt és a Magyar szólások és közmondások című könyvet. Párosban, egyénileg lehetett részt venni a keresésben, búvárkodásban.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak: Kneip Ábel (2. b), Sós Panna, Füri Dávid, Línzenbold Zotmund, Nemes Dániel (4. a), Tímár Dávid, Gojkovics Milán, Vámos Virág, Orsós Vanessza, Drávecz Dorina (5. a), Heilmann Lili, Tuza-Szávold Vivien és Sós Lilien (5. b).

Mindannyiunk számára sok érdekességre derült fény, mindemellett remek móka volt minden egyes játék.

Gyerekek! Ha tetszett, novemberben folytathatjuk.

Minárik Katalin könyvtáros

 

GALÉRIA