Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Diákjaink a magyar konyháról készítettek angol nyelvű videót

Iskolánk a tavalyi évhez hasonlóan idén is részt vesz Erasmus+ projektekben. 

A pandémia miatt ebben a tanévben virtuális mobilitáson keresztül valósítja meg a projektcélokat, melyek között a fenntarthatóság az élelmiszer pazarlása és erőforrásaink hatékony felhasználása is szerepel.

Az iskola apraja nagyja közreműködött a munkában plakát készítéssel, újságcikk, és még angol nyelvű rímfaragás " rap" is készült.

Ezekből a munkákból készült ez a kis összeállítás. 


Projektcsapatunk az alábbi videóban mutatja meg meg,  amit a magyar konyháról tudni illik. Néhány egyszerű receptet is megosztanak.

Az elkészült anyagból Kahoot  kvízjátékot állítanak össze francia, olasz spanyol és magyar iskolások, melyben aztán a csapatok megmutatják ki tud többet a partnerek és saját konyhaművészetéről, étkezési szokásairól. A videó anyagát tekintve 100%-ban "saját munka", az autentikus citaraszó is a tanulóknak köszönhető. 

A muzsikaszót Füri Dávid és Línzembold Zotmund citerajátéka szolgáltatja.