Üdvözöljük iskolánk weboldalán

2018/2019-es Sport

Az I. Sporttudományi Konferencia

2018. november 16. és 17. között a pécsi Cserepka János Baptista Általános Iskola, Középiskola és Sportiskola valamint a PTE ETK megrendezte I. Sporttudományi Konferenciáját. A sporttehetségek gondozása, a tehetségek tudományos alapokon nyugvó kiválasztása, a sportolói kettős karrier, és sok ehhez kapcsolódó téma került előtérbe kétnapos konferenciánkon.

Előadásokat hallhattunk a PTE Egészségtudományi Karának doktorandusz hallgatóitól a már meglevő kutatásaikról, eredményeikről, inspiráló beszámolókat a Baptista Szeretetszolgálat iskoláinak vezetőitől, az ott dolgozó szakemberektől a saját tapasztalataikról, jó gyakorlataikról. Értékes szakmai párbeszéd alakult ki a tudományos alapokon nyugvó sporttehetség kiválasztása/ gondozása, az amatőr és profi sportolási lehetőségek tárgyalása kapcsán.

Külön öröm számunkra, ezen a szakmai konferenciánkon egy együttműködési megállapodást írhattunk alá a pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karával, mely mindkét oldalon megalapoz egy hosszú távon is konstruktív, tudományos munkát.   

Iskolánknak kiemelt feladta az a törekvés, hogy az egészségre nevelés, a gyermekek mozgásra való szoktatása és a sportágválasztás, optimális időben és módon történjen. Hogy a tehetséggondozás is megvalósuljon, ahhoz elengedhetetlen egyfajta jópartneri kapcsolódás: mely gyermek- pedagógus-szakedző-egyesület-szülő- között jön létre. Ezt a munkát segítik a PTE ETK hallgatói az antropometriai mérésekkel, ezt erősítik a szaktanárok a sportágspecifikus mérésekkel és gyakorlattal a testnevelés órákon, illetve ezt támogatják a különféle sportegyesületek szakedzői is, akikkel iskolánk kapcsolatban van.

Ami pedig a jövőre nézve mindenképpen bíztató jel: hogy elindult egyfajta szakmai diskurzus a közoktatás és felsőoktatás, az amatőr és profi sportolást támogató szakemberek között.

2018-11-19

Core-tréning

(kép)

2018-09-28

Angol tesi

(kép)

2018-09-28

Sportolók éjszakája

Labdarúgás, kézilabda, röplabda, tollaslabda váltakozó rendben és ütemben lehetett a program a „sportolók éjszakáján”.

Az este 19 órakor kezdődő esemény másnap reggel hétig tartott. Az éjszaka során az előzetesen kialakított csapatok versenyeztek egymással, amit az arra felkért diákok (csapatvezetők) szerveztek meg. Tanár-diák egy csapatban, kicsit más szerepben is egymás mellé kerülhetett.

És ennek a szerepből „kibillenésnek” hihetetlen erős közösségformáló ereje volt.

2018-10-26

 

Úszás diákolimpia megyei döntő

A hétvégén az úszás diákolimpia megyei döntőjén jártunk.

II. Korcsoportos résztvevők:
3.a: Dajka Zsolt, Léhmann László, Nemes Dániel.
4.a: Békés Zsolt, Greco Vincenso, Winkler Bálint.

További eredmények:
III. Korcsoport:
Barkó Zoé (6.a) 100 m gyors 1.hely és 100 m hát 1 hely;

IV. Korcsoport:
Kern Lilien (9.a) 100 m gyors 1 hely,
Pretz Dorina (9.a) 100 m mellúszás, 1.hely, 100 m gyors 1 hely;

VI. Korcsoport
Nagy Péter (12.a) 100 m gyors 1.hely.

Akik eredményeket értek el, bejutottak a március 9-10-i győri országos döntőbe.

2019-01-30

Szivacskézilabda fesztivál első fordulója

Szivacskézi fesztivál
Balatonboglár
Első forduló: február 17.

A szakmailag jól felépített fesztiválon igaz fergeteges fesztivál hangulat fogadta a résztvevőket.

A harmadik osztályosok: Niklai Péter,Línzembold Zotmund, Nemes Dániel,Léhmann László, Andrási Noé, Sós Panna, Petrovics Kiara,Udvardi Jázmin, Ignácz Liliána, Schneider Balázs.

A negyedik osztályosok:Greco Vincenso,Baksa Miló, Pintér Liliána,Bolvári Lilla,Gojkovics Milán,Bors Fanni,Szűcs Fanni, Békés Zsolt,Gédert Áron,Vámos Virág,Drávecz Dorina,Kemény Kevin, Bogdán Ilonka,Gréczi Hanna. 

Kísérők: Kanyó Viktória, Minnics Erika, Lukács Zoltán

2019-02-20

Terematlétika kupán elsők a III-IV. korcsoportos fiúk

Fantasztikus eredmény: 
A PSN Zrt.által rendezett Terematlétika Kupán
a III.-IV. korcsoportos fiúk I. helyezést értek el.

Csapattagok: Brunner Hugó, Tímár Dominik, Neményi Kristóf, Haragó Péter, Bolvári Levente, Somlai Krisztián

2019-02-20

 

Sportágválasztó az általános iskolában

Pici elsőseink az alábbi sportokkal ismerkedtek meg a tanév során:

- judo,

- kosárladba,

- szivacskézilabda,

- torna.

Most tartanak a labdarúgásnál.

Áprilisban kezdik a vívást, és a tollasladsával zárják az évet.

2019-03-19

 

Atlétika Diákolimpián a fiúk csapata

Atlétika versenyen remekeltek a fiaink.

A városi versenyen az alábbi eredmények születtek, korcsoportoként.

 

Városi Diákolimpia II.Korcsoport 
fiú csapat 1.hely 
Csapat tagjai: Tímár Dávid, Gojkovics Milán, Karlóczy Ákos, Greco Vincenzo, Marosvölgyi Ádám, Puskás Dominik

fiú egyéni: Tímár Dávid 1. hely és
Gojkovics Milán 2.hely

 

Városi Diákolimpia III.Korcsoport 
fiú csapat 2.hely

Csapat tagjai: Szárszó Szabolcs, Bolvári Levente, Nyitrai Arlen, Kaszás Bálint, Jantkó Milán

fiú egyéni 3.hely: Bolvári Levente

 

Városi Diákolimpia IV.Korcsoport 
fiú csapat 1.hely 
Csapat tagjai: Haragó Péter, Szűcs Donát , Neményi Kristóf, Kalló Csaba, Berecz Olivér

2019-04-11

Vizilabdatornán a 2. b osztály

2019. 04.30-án a 2.b osztály a PSN Zrt. által szervezett ,, Sulipóló Baranya" vízilabdatornán vett részt, melyen a dobogóról lecsúszva 4. helyezést ért el. 
A verseny jó hangulatban és izgalmas mérkőzésekkel telt.

A gyerekek oklevéllel és egy új sportág megismerésével vidáman tértek vissza az iskolába.

2019-04-30

 

Döntősök az Atlétika Diákolimpián induló tanulóink

Az április 31-én megrendezett atlétika egyéni városi döntőn minden induló tanulónk továbbjutott a megyei döntőbe.
Az eredmények:

Sudár Balázs (6. a osztály)
- kislabdahajítás 1. hely,

Tímár Dominik (6.a osztály)
- távolugrás 3 hely, 
- 60 m síkfutás 3.hely,

Brunner Hugó (8.a osztály)
- távolugrás 1. hely 
- 100 m síkfutás 2. hely

Haragó Péter (7.a osztály)
- kislabdahajítás 2. hely illetve 
- távolugrás 2. hely

A döntő május 9-én lesz.

2019-05-02

Sporteredmények a 10. a osztályból

Büszkék vagyunk:

Balázs Klementina tanulónkra, aki 04.27-én az Országos Taekwondo Diákolimpián
- formagyakorlat egyéni III. helyezést,
- formagyakorlat páros I. helyezést ért el.

Varga Eszter április 24-25-én atlétika sportágban (futás) vett részt a Diákolimpia megyei döntőjén. 
24-én megnyerte az 1500 m-es távot, 
25-én pedig a 3000 m-eset is. 
Eszter képviselheti az iskolánkat az Országos Bajnokságon.

lllés Dorián diszkoszvetésből folyamatosan hozza a jobbnál jobb eredményeket:

- április 6.: LSW-VTC Speciális Dobószámok Országos Bajnoksága, Nagyigmánd, nemzetközi verseny IV. helyezés,

- április 12.: Magyar Orvosok Sportegyesületének I. Pécsi Sporttalálkozója, Pécs, országos verseny I. helyezés (1,5 és 5 kg kategóriában is),

- április 20.: Ajka 60. Diszkoszvető versenysorozat, Ajka, nemzetközi verseny III. helyezés.

2019-05-02

Hernádi István újabb JUDO versenyen lett első

Hernádi István 5.a osztályos tanulónknak, aki 2019, 04. 13-án a Dél Dunántúli Judo bajnokságon,

Csurgón, diàk "A" korcsoportben  66kg-os súlycsoportban első helyen végzett. 
A plusz 1 győzelemért is külön elismerés, amit barátságos mérkőzésen szerzett, elfogadva a horvát csapat edzőjének kihívását.

2019-04-17

 

Középiskolás atlétika megyei döntő

Április 24-én és 25-én középiskolás atlétikai megyei döntő volt, ahol az alábbi eredmények születtek:

diszkoszvetés:

Illés Dorián (10. a osztály) I. hely,

Szabadkai Dáriusz (11.b osztály) II. hely,

 

súlylökés:

Illés Dorián I. hely,

Szabadkai Dáriusz III. hely,

 

100m fiú síkfutás: Rab Ákos (11. a osztály) I. hely,

200m fiú síkfutás: Rab Ákos I.hely,

400m fiú síkfutás: Rab Ákos I.hely,

 

1500m női síkfutás: Varga Eszter (10. a osztály) I. hely,

3000m női síkfutás: Varga Eszter I.hely,

800m női síkfutás: Balogh Diána (11.a osztály) I. hely.

 

lllés Dorián diszkoszvetésben, Rab Ákos három számban, Varga Eszter mindkét számban kvalifikálták magukat a május 25-26-án megrendezésre kerülő országos döntőre Székesfehérvárra.

2019-05-02

 

Országos döntöben az atlétika diákolimpia többpróbás fiúcsapatának két korosztálya

2019. 05. 03-án megrendezésre került az Atlétika Többpróba Diákolimpia megyei fordulója. 

Országos döntőben került be két csapatunk is.

A II. korcsoport:

Gojkovics Milán, Greco Vincenzo, Hawkins George Zed, Karlóczy Ákos, Marosvölgyi Ádám, Tímár Dávid.

Egyéni:
Tímár Dávid 2. hely,
Gojkovics Milán 3. hely.

A IV. korcsoport:

Haragó Péter, Neményi Kristóf, Varga Botond, Szűcs Donát, Kalló Csaba, Berecz Olivér.

Egyéni
Haragó Péter 1.hely,
Szűcs Donát 2. hely,
Varga Botond 3.hely.

2019-05-03

 

Diszkoszvetésből újabb eredmények

Illés Dorián (10. a osztály) újabb példás eredményekkel zárta a hónapot: 
- április 25.: diszkoszvetés 
(1,5 kg diszkoszvetés és 5 kg súlylökés) 
TAM-BAU AC; Diákolimpiai Megyei Döntő,
Pécs, 2 db I. helyezés;
- Magyarország Ifjúsági és Serdülő Ügyességi Csapatbajnokság, 1,5 kg-os diszkoszvetés; 
Debrecen országos III. helyezés.

2019-05-07

 

Újabb JUDO siker

Karlóczy Ákos 4.a osztályos tanulónk, Zalaegerszegen megrendezett JUDO diákolimpia országos döntőben 2.helyezést ért el, diák "B" korcsoport 38 kg-ban.

2019-05-20

 

Márciusi siker után újabb első hely

(kép)

2019-05-26

Országos második lett Kovács Tamás Bálint súlyemelő, új egyéni rekordjával

Gratulálunk iskolánk tanulójának Kovács Tamás Bálintnak (6.b osztály), aki a Kisbéren rendezett tini súlyemelő országos bajnokságon,a serdülő fiú korcsoportban, új egyéni rekordjával (szakítás: 37 kg és lökés: 48 kg) a második helyen végzett.

2019-05-26

 

Veretlen a Bozsik csapatunk

Gratulálunk a 2. korcsoportos Bozsik Intézményi csapatunknak, aki a tanév alatt veretlenül vette az akadályokat.

A csapat tagjai a 4. a és 4. b osztályból:
Gojkovics Milán, Gédert Áron, Tímár Dávid, Greco Vincenzo, Baksa Milo, Karlóczy Ákos, George Zed, Puskás Dominik, Filák Márk és Winkler Bálint.

2019-05-26

 

Iskolánk tanulója, Bartha Panna ifjúsági olimpiára készül

Iskolánk tanulója, a 9. évfolyamos Bartha Panna (teniszező) az Azerbajdzsánban, Bakuban, megrendezendő ifjúsági olimpiára készül.

Sok sikert és kitartást kívánunk neki a felkészülésben.

 

2019-05-26

 

A tavaszi szezon utolsó JUDO versenyén első lett Hernádi István

A tavaszi szezon utolsó JUDO versenyén, az V. Regionális rangsor versenyen Somogyszobon, - 66 kg-os súlycsoportban:

Hernádi István (5. a osztályos) tanulónk az első helyen végzett.

 

2019-05-26

 

Varga Eszter a felnőtt futóversenyeken szépen teljesít

Varga Eszter 10. a osztályos tanulónk sporteredményei az elmúlt időszakból:

2019.05.11-12. Győr Felnőtt Nyugat- Mo-i. akadály futóversenyen 5. helyen végzett;

2019.05.18. Felnőtt Hegyifutó Országos Bajnokság 9 km 850m szint.

Kékestető - 5. helyezett, csapatban 2. helyezést ért el.

 

2019-05-26

 

Országos atlétika diákolimpia döntő eredményei

2019.05.25-26-én a Székesfehérváron megrendezett Atlétika Diákolimpia Országos Döntőn született eredmények:

 

Rab Ákos (11. a. osztályos), a VI. korcsoportban,

400 m-es síkfutásban 6. helyezést ért el.

 

Varga Eszter (10. a osztályos), 

1500 m-es síkfutáson 8. helyezést;
3000 m-es síkfutáson 6. helyezést ért el.

 

2019-05-28

 

Országos döntőben negyedik helyen az atlétikai Diákolimpián a  II.korcsoportos fiúk

A Székesfehérváron megrendezett Atlétika Diákolimpia Országos Döntőn (Székesfehérvár) II.korcsoportos fiúk csapatban a 4.helyen végeztek.

Csapat tagjai: Tímár Dávid, Gojkovics Milán, Greco Vincenzo, Hawkins George Zed, Marosvölgyi Ádám, Puskás Dominik

Egyéniben:Gojkovics Milán 7.helyezett lett.

 

2019-05-30

 

Dobogón a IV. korcsoportos fiúk az atlétika Diákolimpián

Fantasztikusan szerepeltek a IV. korcsoportos fiúk  a Székesfehérváron megrendezett atlétika Diákolimpián.

Az országos döntőben csapatban a harmadik helyen végeztek.

 Csapattagok:

Neményi Kristóf, Brunner Hugó, Szűcs Donát, Varga Botond,Haragó Péter,Berecz Olivér

 Nagyon büszkék vagyunk Brunner Hugóra, aki egyéniben a fiúk között távolugrásban 652 cm-rel BAJNOK lett.

 

2019-06-02

 

A tanévzáró úszóversenyen is dobogóra kerültek tanulóink

Iskolánk tanulói dobogós helyre kerültek a pécsi Úszóiskola tanévzáró úszóversenyén.

A pécsi Úszóiskola X. nyári tanévzáró Úszóversenyén:
- a 2007/2008 között született fiúk között,
50 m gyorson: Kőszegi Bence (5.a osztály) 1. helyen végzett

- 2010/2011 között született fiúk között,
50 m háton: Kőszegi Kornél (2. a osztály) 3. helyezést ért el.

 

2019-06-04

 

Augusztusban nemzetközi versenyre készül Illés Dorián

Illés Dorián (10. a osztályos tanuló), az atlétika diákolimpia országos döntőjén (V. korcsoport) diszkoszvetésben IX. helyezést ért el.

Gőzerővel készül az augusztus 2-3-4-én megrendezendő LSW-WTC Speciális Dobószámok Világbajnokságára, melynek biztos résztvevője

 

2019-06-04

 

Régió bajnokok a kisiskolás kézilabdásaink

Igazán büszkék vagyunk a Cserepka Iskola első és második osztályos diákjaira, akik a PSN Zrt. kézilabda szakosztályában edzenek már 2018 szeptembere óta Harmat Tamás edzővel.

Kimagasló ererményeket értek el a sportágban: a 2018/2019-es évre a Magyar Kézilabda Szövetség által U8-as és U-9-es korosztályra kiírt Kisiskolás Kézilabda Bajnokságát veretlenül, hatalmas gólkülönbséggel nyerték meg.  Így RÉGIÓ Bajnokok lettek ebben a szezonban is.

 

2019  június 5-én az iskola tornatermében került sor az érmek és a különdíjak átadására ünnepélyes keretek között.

Különdíjak:

- az év játékosa Monostori Levente 2/b osztály

-a legjobb kapus Pintér Adrián 2/b osztály

-a legjobb gól lövő Ratalics Balázs 1/b osztály..

 

A csapat tagjai: Barlai Bende Tamás, Győri Ádám, Hucker Bence Botond, Lauer Olivér, Lauer Roland, Monostori Levente, Pintér Adrián, Ratalics Balázs, Szinder Benett, Vizaknai Kristóf, Winkler Dávid.

2019-06-12