Június negyedikén rendeztük meg azt a családi délutánt, ahol diákokkal, szülőkkel és tanárokkal közösen ünnepeltük meg a sikeres projektpedagógiai évünket.
Az általános iskola felső tagozatán felmenő rendszerben indult el az Ablak a világra projekt, amely négy év alatt különböző témákat tanulóközpontú módszerekkel feldolgozva színesíti diákjaink életét, és tágítja ismereteiket, érdeklődési körüket, miközben számos kompetenciájukat fejleszti ezáltal. Az első témakör ötödik évfolyamon az Erdők volt. A Föld különböző erdőinek megismerése volt a fő célkitűzésünk, a természettudományok, humán tudományok és az idegen nyelvek
felől megközelítve.
A gyerekek munkáiból kiállítás készült erre az évadzáró eseményre. Karszalagot is kaptak tanulóink, amelyre a kitűzőket 3D nyomtatással ők készítették. Az énekórákon megtanult Cserepka induló előadása nagy sikert aratott. A magyar és angol nyelvű kérdésekből álló csoportos kvíz során összemérhették tudásukat a diákok. A győztes kihirdetése után közösen ünnepeltük a sikeres projektzárást.
Hálásan köszönjük mindenkinek, aki részt vett a tervezésben és megvalósításban!