Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Erasmus+ tanári mobilitás Cádiz

Cádiz

Tóthné Farkas Andrea, iskolánk tanára 2024. május 5-től május 10-ig az Erasmus + akkreditáció keretében iskolalátogatási programon vett részt Spanyolországban, Cadiz közelében, San Fernando városában, a Colegio Vedruna Nuestra Señora del Carmen iskolában.

A látogatás célja a tapasztalatcsere, az innovatív tanulásszervezési eljárások megismerése és a jógyakorlatok cseréje volt. A Colegio Vedruna Nuestra Señora del Carmen iskola Google referenciaintézmény,  a tanórákon a tanulók chromebook-ot használnak, illetve a tanítás-tanulás színtere a virtuális Google Workspace, ám hangsúlyt fektetnek a projektalapú tanulásra és a kooperatív tanulási stratégiák implementálására is. A program a szakmai tapasztalatcserén túlmutatóan egy jövőbeli együttműködés megalapozását is kilátásba helyezte.

Iskolánk az Erasmus + program keretében egy olasz iskolával közösen tanulói mobilitást tervez a spanyol intézménybe,  aminek fókuszában az európai polgárság lesz.

GALÉRIA