Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Let's Learn and Play! Let's Have Fun!

eTwinning

Let’s Learn and Play!

Let’s Have Fun!

 

A projekt a játékot és a nyelvtanulást, a játékos nyelvtanulást helyezi középpontjába. A résztvevő pedagógusok hónapról hónapra osztják meg egymással tapasztalataikat és ötleteiket azokkal a különböző típusú játékokkal kapcsolatban, melyeket munkájuk, a nyelvtanítás során kipróbálnak és alkalmaznak. Iskolánk projektalapító ötletgazdaként vesz részt a programban az 1.b osztály közreműködésével, Tóthné Farkas Andrea és Venturini Renáta vezetésével. Törökországból, Bulgáriából, Csehországból és Észak-Macedóniából is csatlakoztak pedagógusok és tanulóik a projekthez.

A játék nélkülözhetetlen eleme a hatékony nyelvtanulásnak alsó tagozatban, szerepe azonban nem csupán egy idegen nyelv elsajátítására korlátozódik, hiszen egy-egy játék során fejlődik a tanulók szociális kompetenciája, érzelmi intelligenciája, illetve kifejezőkészsége is. Míg a projekt a tanulókat új élményekkel gazdagítja, a résztvevő pedagógusoknak újabb és újabb ötletek forrásául szolgálhat, valamint további együttműködésre, kollaboratív munkára sarkallhatja őket. A megtanult játékokról dokumentáció, illetve részletes leírás készül, mely megosztásra kerül, így a többi résztvevő is elsajátíthatja azt. A tanulók aktív részesei a projektnek és annak dokumentációjának is, lehetőségük lesz értékelni az újonnan tanult játékokat, illetve illusztrálni a tanév végére összeállított közös játékgyűjteményt.

Venturini Renáta