Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Nyugdíjas lett kollégánk

Illés József kollégánk nyugdíjba ment

Illés József 1981-ben szerezte diplomáját a Pécsi Tudományegyetem biológia-testnevelés szakán. Diplomaszerzését követően Magyarszéken kezdett el tanítani, ahol tapasztalt kollégák segítették pályakezdését. 1985 óta tanított iskolánkban, ahonnan most nyugdíjas éveit megkezdi. Az itt eltöltött 36 év alatt kiemelkedő szakmai tudásával, következetes és lendületes munkájával rengeteg értéket adott át tanítványainak és kollégáinak egyaránt. Testnevelőként komoly szakmai előrelépést, ugyanakkor kihívást is jelentett sportiskolában dolgozni. Módszertani tudásának megújítása érdekében a 36 év alatt rendszeresen részt vett továbbképzéseken, szakmai napokon, konferenciákon. 1999-ben gyógytestnevelés szakirányú diplomát szerzett a szekszárdi Illyés Gyula Pedagógiai Főiskolán, majd 2005-ben ezt a végzettségét kiegészítette a Pécsi Tudományegyetemen pedagógus szakvizsgával.

2004-ben az elsők között elvégezte a közép- és emelt szintű testnevelés érettségi vizsgáztatói tanfolyamot, amely szakmai szempontból meghatározó volt életében. 2005-től folyamatosan részt vett testnevelés érettségi vizsgára való felkészítésben és vizsgáztatásban, 2011-től több éven át felkérték az emelt szintű testnevelés érettségi vizsgabizottság tagjának. A testnevelés érettségi feladatok ellátásában kiemelt helyet kapott tudásmegosztó munkája, mely során szakmai továbbképzés szervezésében és lebonyolításában, valamint szakmai tananyag összeállításában vett részt. Szakmai fejlődését, a testnevelő tanári pálya iránti elkötelezettségét mutatja, hogy 2012-ben jelentkezett a Pécsi Tudományegyetem testnevelő tanár levelező mesterképzésére, melyet 56 évesen sikeresen elvégzett.

Testnevelő tanárként hosszú pályafutása során rengeteg országos versenyre készítette fel tanulóit, melyre gyakran a hétvégéit is feláldozta. Kiemelkedő eredményeket atlétika és tollaslabda sportágakban értek el diákjai. Az Ő nevéhez fűződik az iskolában a tollaslabda sportág bevezetése és népszerűsítése, melynek magas minőségét, professzionalizmusát mutatja, hogy megszervezése előtt több országos sportszakmai továbbképzésen is részt vett.

Biológia szakos kollégaként igyekezett óráit a gyerekek számára érdekessé, szemléletessé tenni, amit a gyerekek mindig nagyon élveztek. Madártani ismeretei, szervezett madármegfigyelései sok tanulónak életre szóló élményt nyújtottak.

Osztályfőnöki tevékenysége során törekedett a jó osztályközösség kialakítására. Többnapos kirándulásokat, tanulmányi utakat szervezett, miközben igyekezett a tanulók és a szülők problémáin is segíteni.

Kollégái nagy tisztelettel és szeretettel gondolnak rá segítőkészsége, nyitottsága és megbízhatósága miatt. Nagyon hálásak vagyunk neki azért is, mert az iskolánkban töltött 35 éve alatt fotóival emlékezetessé tette rendezvényeinket, ünnepeinket.

Véleménye meghatározó volt munkaközösségében, melyre munkatársai mindig számítottak. Humorával, energikusságával, jókedvű életszemléletével vidámságot hozott a tanári kar életébe.

 

GALÉRIA