Üdvözöljük iskolánk weboldalán

XVI. Maci Kupa iskolánkban

XVI. Maci Kupa a Cserepka Iskolában

 

Immár 16. éve rendezi meg játékos sportvetélkedőjét Pécs város óvodásainak a Cserepka Iskola. Idén, január 17-én (pénteken) délután tíz óvodából közel száz kisgyerek mozoghatott együtt ezen a rendezvényen.

A versenyfeladatokat sportszakemberek, az iskolánkban dolgozó testnevelő pedagógusok állították össze figyelve az életkori sajátosságokra, valamint arra, hogy ezek mindenképpen izgalmasak, élménydúsak és fejlesztő hatásúak legyenek. Külön érdekessége ennek a versenynek az is, hogy a gyerekek mellett a szülők is összemérik gyorsaságukat, talpraesettségüket. T

apasztalat az, hogy minden évben várják, sőt szívesen vesznek részt az óvodák ezen a kupán.

Most is az volt a célunk, hogy gyakorlati módon hangsúlyozzuk a sport fontosságát, hiszen az egészséges életmódra nevelés része a pozitív élményekkel teli mozgás.

Megtisztelő volt számunkra, hogy versenyen jelen lehetett Bognár Szilvia, Pécs alpolgármestere, aki vállalta a versenyfeladatok zsűrizését.

 

Pannon TV Híradó

 

Pécs TV Híradó

3: 23 mp-tól vagyunk benne