Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Tervező asztaltól a megvalósulásig, 3D-s látványtervezés és nyomtatás a hatodik évfolyamban

A 3D-s nyomtatás egyike a 21. század forradalmian új technológiáinak. A nyomtató digitális modellekből háromdimenziós tárgyak alkotására képes eszköz.

Iskolánkban diákjaink informatika/technika órán Dr. Erostyákné Simony Dóra tanárnővel lépésről lépésre ismerkednek meg a 3D-s tervezés fázisaival: a munkadarabokat először egy tervező program segítségével álmodják meg.

Így nyomtatásra várva a dobókockától a sütőtökön át a mécsestaróig végtelen variációban születtek már művek.

A nagy varázslat mindig a tárgyi megvalósulás szakasza, amikor 3D-s nyomtató additív gyártási eljárással, azaz vékony rétegek lerakásával készíti el a tárgyakat.

Így került kezünkbe számtalan kulcstartóforma, akár kiskutya, medve formátumban, de díszes mécsestartó és iskolánk logójával ellátott dobozka is.

Ez a program/projekt a tanítás-tanulás folyamatát az ismeretszerzés élményévé teszi, ahol a tanítási órán nemcsak az ismeretek átadása történik, de plasztikus módon a különböző készségek, jártasságok kiépítése is, ahol kulcsfontosságú szerepet kap a tudatos tervezés, az irányítás, az ellenőrzés.

 

Pannon TV is beszámolt a 3D-s projektról:

GALÉRIA